Середа, 20.02.2019, 02:47
Вітаю Вас, Гість


В 1962 році було розпочато будівництво дошкільного навчального закладу для дітей працівників заводу хімічного машинобудування «Прогрес».  До відкриття дитячого садка колектив ДНЗ своїми силами завозив з міста Києва м’який інвентар, з Троянівського фарфорового заводу – посуд. А також садили дерева на території садочка – готувались до відкриття закладу.

Відомчий дитячий садок №15 під назвою «Ромашка» офіційно було відкрито і введено в експлуатацію в жовтні місяці 1962 року. 

ДНЗ «Ромашка» було розраховано на 120 дитячих місць (4 групи). В дитсадку протягом 7-ми років діяла група нічного перебування дітей, яку відвідувало 25 малят. Перша завідуюча дитячого садка, яка відкривала дошкільний заклад – Бакун Олена Іванівна (з 1962по 1963р.) З 1963 по 1980 рік  «Ромашка» працювала під керівництвом Озер Олександри Антонівни.

      Дитячий садок відвідувало близько 200 дітей, згодом, з 1971 р., вже діяло 6 груп: ясельна група – 2, молодша група  - 1, середня група – 1, старша група – 1, підготовча група – 1.

В дошкільний навчальний заклад для роботи було направлено від Бердичівського педучилища молодих спеціалістів-педагогів:

*Грубеньку Ніну  Миколаївну (вихователь)

*Мацкевич Леонору  Дмитрівну (вихователь)

*Зброжко-Рябоконь  Веліну Романівну (вихователь)

*Карась Марію Григорівну (методист)

   З 1980 року завідувачем стала Бентковська Валентина Михайлівна. З її ініціативи та за необхідності розширення матеріально-технічної бази дошкільного навчального закладу, силами працівників було збудовано спортивний зал та нові приміщення харчоблоку, пральні, кабінет старшої медичної сестри та методичний кабінет.

    З 1982 року дошкільний навчальний заклад №15 став закладом фізкультурно-оздоровчого спрямування. В установі діяла і діє по теперішній час ціла система фізкультурно-оздоровчих заходів, гурткова робота, спрямовані на зміцнення здоров’я всіх вихованців.

    Вихованець та випускник «Ромашки»  Олександр  Михальченко в майбутньому  за  здобутки у спорті удостоєний звання "Заслужений тренер України", виконав норматив майстра спорту, започаткував щорічні Міжнародні змагання на призи заслуженого тренера СРСР та України, Почесного громадянина міста Бердичева  Віталія Олексійовича Лонського, які проходять на центральній площі міста Бердичева.

      В садочку з 1964 року започаткувалась і до тепер продовжується династія вихованців дошкільного закладу родини Бичковських.

    Більшість випускників дитсадка обрали собі почесні професії: педагогів Бентковська А.А., Космінська О.А., Березовська Н.О., Пилипчук В.М., лікарів (Бентковська А.А.), працівників МВС (Киришевський Семен), майстра машинобудування (Березовський Ю.О.).

      В 1997 році на базі установи було відкрито дві спеціалізовані групи для дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку. Відповідно до специфіки роботи з такими малятами, колектив садочка поповнився педагогами зі спеціальності «вчитель-дефектолог».

      Завдяки професіоналізму педагогів, які здійснюють корекцію порушень психофізичного розвитку, випускники спеціалізованих груп ДНЗ мають змогу навчатися в загальноосвітніх школах міста. 

      З серпня 2006 року дошкільний навчальний заклад очолила завідувач Лариса Вікторівна Фещук, яка   поставила за мету осучаснити матеріально-технічну базу дошкільної установи. За часи її керівництва       оновлено групові кімнати, приміщення спортивного залу, залучено спонсорів-меценатів, які посприяли       поповненню предметно-ігрового середовища в групах. В групових кімнатах замінено ігрові куточки, дитячі меблі, стільчики та столи на нові та сучасні.  Було розподілено клумби відповідно до програмових вимог, розчищено ігрові майданчики від старих дерев, що втратили своє призначення, стали небезпечними та засмічували доріжки.

     За ініціативи та за сприяння завідувачки в дитячому садку по-новому обладнано кабінет релаксації, міні-музичний зал, логопедичний кабінет та відкрито міні-музей медуЗа час перебування на посаді Фещук Л.В. склад педагогів та працівників дошкільного закладу є незмінним, що свідчить про злагоджену та цілеспрямовану роботу всього колективу.

    Завдяки рішенню уряду нашої держави з 2011 року було виділено 1 ставку вихователя-методиста в дошкільному  навчальному закладі, що посприяло оптимізації роботи  навчально методичної служби та підвищило імідж дитячого садка.

     Дошкільний навчальний заклад «Ромашка», завдяки бездоганній репутації, все більше став отримувати цінні подарунки від міського голови В.К. Мазура та директорів приватних підприємств. Методична служба дошкільного закладу поповнилась комп’ютерним обладнанням, що посприяло забезпеченню сучасними технологіями процесу виховної роботи. Педагоги дитячого садочка мають можливість використовувати в своїй роботі з дітьми сучасні технічні засоби навчання (DVD-магнітофон,  музичний центр, телевізори, магнітні дошки тощо).