Середа, 20.02.2019, 01:42
Вітаю Вас, Гість


Рекомендації для батьків щодо дій під час тривалої хвороби дитини

  1.  Менше демонструйте тривогу і занепокоєння. У присутності хворої дити­ни намагайтеся не виявляти тривогу, страх перед симптомами і необхідни­ми процедурами. Не варто здригатися під час кашлю дитини і зітхати, стоячи біля її ліжка. Щоб полегшити тривожність за стан малюка, зверніться за під­тримкою до чоловіка, дружини чи інших близьких членів родини, друзів тощо.
  2.  Не відтягуйте момент виходу дитини з «постільного режиму». Щойно з'являються перші ознаки одужання, починайте повертати дитину до звично­го розпорядку дня. Купання, активні ігри (хоча б у межах квартири) разом із частим провітрюванням і вологим прибиранням приміщення необхідні дити­ні в процесі видужання.
  3.  Застосовуйте принципи позитивного мислення. Концентруйте увагу дитини на можливостях, які в неї з'являться після одужання, а не на процесі хвороби. Підбадьорюйте її, частіше кажіть про вашу впевненість у її силах легко подо­лати захворювання.
  4.  Зробіть хворобу нецікавою. Під час захворювання дитини не збільшуйте зви­чайної кількості уваги, подарунків і розваг за умови, що вона, будучи здоро­вою, не відчуває у них гострої потреби.

 

        Рекомендації для батьків щодо дій у разі симуляції дитиною захворювання

  1.  Спробуйте зрозуміти, чому дитина використала захворювання як форму про­тесту.
  2.  Запропонуйте дитині варіанти реалізації її потреби в увазі, емоційній під­тримці, запобігаючи використанню нею статусу хворої.
  3.  Пояснюйте причини своїх відмов чи заборон на щось (наприклад, довго гра­тися в комп'ютерні ігри, лежати перед телевізором тощо). Пропонуйте аль­тернативні варіанти проведення дозвілля в кожній окремій ситуації.
  4.  Поговоріть з дитиною, висловлюючи свої пропозиції в доброзичливій, м'якій манері.
  5.  Надайте дитині можливість самостійно вирішувати, зізнаватися в симуляції захворювання чи зберігати все в таємниці.
  6.  Зробіть хворобу нецікавою. Під час захворювання дитини не збільшуйте зви­чайної кількості уваги, подарунків і розваг за умови, що вона, будучи здоро­вою, не відчуває у них гострої потреби.

Сьогодні багато батьків   беззастережно  довіряють  доктору Є.О.Комаровському,  який доступно і   захоплююче  відповість на всі Ваші запитання.

 

Сайт доктора Є.О.Комаровського http://www.komarovskiy.net/