Середа, 20.02.2019, 01:37
Вітаю Вас, Гість

                               

  ЯК ПРИЩЕПИТИ ДИТИНI ЛЮБОВ ДО МУЗИКИ?  

Музика в житті дитини спочатку лише фон, на який не звертають уваги. Адже дорослі вже і не пам’ятають особливості дитячого сприйняття музики, яке полягає в тому, що маленькі дітки музику ніби не чують  –  вони не реагують на неї, можуть спокійно займатися своїми справами: малювати, гратися. Звичайно, навіть таке пасивне слухання музики залишається у підсвідомості дитини. Але дитині можна допомогти почути музику, щоб її сприйняття було змістовним і обміркованим.

Найпростіший спосіб – це потанцювати або помарширувати під ритмічну музику, разом з сестричкою, або з улюбленою іграшкою! Другий спосіб  –  це зацікавити дитину. Для прикладу можна провести гру «На що схожа музика?» Тоді дитина спробує вгадати, що вона почула в мелодії: шум дощу, шелест листя, спів пташок. Для цієї гри підійдуть такі програмові твори: «Пори року» П. Чайковського та А. Вівальді. П’єси, які не мають певного сюжету, по – своєму корисні тим, що з часом дитина зможе вигадати до неї свою історію, і навіть намалювати до неї малюнок. Улюблена музика може стати чудовим обрамленням дня, супроводжувати сон дитини, слугувати фоном для занять. Але дуже важливо не «перевантажити» дитину музикою, не втомити дитину.

Поступово дитина звикає до життя під музику, що звучить ніжно, мелодійно, якісно. Дитина починає розрізняти відтінки та окрасу мелодії, її світ збагачується, а почуття – стають виразніші. З часом, коли дитина навчиться з задоволенням слухати музику, більш ніж 30 хв., можна влаштовувати домашній концерт: відкласти всі справи, гарно вдягтися, створити атмосферу справжнього свята. Самі «активні слухачі», років в 5 – 6 вперше потрапляють на справжні концерти. Але багатьом діткам до вподоби музикування в домашніх умовах. В решті – решт, де, як не вдома ми можемо сміливо пострибати на дивані чи потанцювати під улюблену пісню!

Звичайно, було б дуже чудово, якби у вашому домі була можливість слухати живу музику(фортепіано, скрипка, гітара). Деякі інструменти, найпростіші, може залюбки освоїти ваша дитина(сопілка, барабан, металофон) До речі, один з самих казкових звуків можна відтворити за допомогою гітари та жменьки рисової крупи. Якщо повільно висипати рисову крупу на струни лежачої гітари, вона створить тихий і надзвичайно казковий дзвін! Вашій дитині сподобається! Музикуйте і експериментуйте!

Використання українських народних пісень, поспівок у навчанні дітей співу

Спів - основний засіб музичного виховання. Він  найбільш близький і доступний дітям. Діти люблять співати.Спів сприяє розвитку мови.У процесі співу в дітей розвиваються музичні здібності: музичний слух, пам'ять, почуття ритму. Тому  співові потрібно приділяти якомога більше уваги в повсякденному   житті  дитини, і це мають змогу робити батьки.

Особливе місце та значення в розвитку співу та співочих навичок дитини має посідати український народний фольклор, а точніше сказати українські народні пісні, поспівки, забавлянки, співаночки, потішки, хороводні пісні.

Українська народна пісня є унікальним явищем у світовій культурі. Вона вражає розмаїттям жанрів, стилів, глибиною змісту, незбагненною й незрівняною за своєю красою й простотою поезії. Бо ж недарма народна пісня творилася протягом тисячоліть, а  отже пройшла такий відбір, якого не знав жоден музичний жанр.

Для того щоб повноцінно розвивати співочі навички дітей і навчити дітей співу пісня повинна звучати не тільки на музичних заняттях, а й під час ігор, на прогулянках, входити в дитяче життя дома. Це стає можливим, якщо мама і тато люблять пісні, співають разом із дітьми.

Батьки повинні знати яке значення має спів для дитини, які пісні потрібні для певної вікової групи, самі правильно й виразно співати дитячі пісні.

Виразність, м’якість, наспівність звучання мелодії – важливі вокальні навички. Легше співати ті пісні, в тексті яких зустрічається більше голосних звуків. Тому перевагу потрібно надавати народним пісням.

Якщо діти співають неправильно,  потрібно  вказати на помилку, самому заспівати цей фрагмент. Потім запропонувати  дитині заспівати пісню.

Виховуючи у дітей любов до співу, необхідно розвивати бережливе ставлення до нього, не дозволяти співати крикливо , не доспівуючи текст. Якщо спів переходить в пусту забаву, необхідно зупинити дитину, зробити зауваження й надати приклад правильного співу. Тоді дитина ніколи не буде байдужа до пісні.

Інтерес батьків до музики виховує дітей, його щирість у почуттях, узгодженість дій з музичним керівником – основні умови, які дають позитивні результати . Пісня повинна «жити» в дитячому садочку, і в кожній родині.

Співайте діткам перед сном

 

       «Котику сіренький...» Скільки теплих і ласкавих слів знаходить матуся, заспокоюючи свою дитинку. Скільки любові і ніжності у колискових піснях!! Малюк, ще не вміючи розмовляти, не розуміючи жодного слова, почувши колискову одразу заспокоюється, затихає, засипає! Саме колискові пісні вважаються першими в житті вашого малюка, вони сприймаються з магічною силою, тому що співає їх найрідніша в світі людина – матуся!

Ритм колискових зазвичай відповідає серцебиттю, ритму дихання матері і малюка, відіграє важливу роль  у духовному розвитку дитини. Саме завдяки колисковим, дитина отримує перші уявлення про навколишній світ: тварин, пташок, оточуючі предмети.

Коли дитина підростає, їй співають колискові казкового змісту, в текстах яких вирішуються психологічні питання. В багатьох колискових піснях перед дитиною розвертається перспектива про його майбутню самостійність. Таким чином, колискові дають дитині уявлення про навколишній світ, знайомить з головними принципами побудови світу.

Але найголовніше в колискових – це материнська ніжність, любов, що надає впевненості кожній дитині. Пісні показують, що життя прекрасне, але в теперішній нелегкий час, почуття захищеності для дитини дуже важливе, адже наш світ складний і непередбачуваний!

Дуже важливе і саме спілкування матері і дитини! Чудово, якщо у вашій сім’ї зберігаються традиції, як спів колискових, читання казок перед сном, задушевні розмови про головне! А сон, як відомо, дається людині не тільки для відпочинку, а й для глибинної обробки тої інформації, яку отримала ваша дитина на протязі дня. Довірливі відносини, які виникають в моменти такого спілкування, відіграють важливу роль для дитини не тільки ясельного віку, а й надалі, коли дитина дорослішає! І навіть тоді, коли ваша дитина подорослішає, вона буде знати, що у нього є та людина, яка його завжди вислухає, зрозуміє, підтримає, з якою так приємно спілкуватися  просто покласти голівку на плече.Співайте діткам! Не соромтесь! Адже саме ви  –  найкращий співак і приклад для своєї дитини.

 Рученьки, ніженьки, Лагідні очі!

Спокійної ночі! Скінчилася гра!

Рученьки, ніженьки, Спокійної ночі! Спати пора!

 

        Котику сіренький, ,                   Дитя буде спати,

        Котику біленький,                      Котик воркотати,

        Котку волохатий,                      Ой на кота воркота,

        Не ходи по хаті,                         На дитину дрімота!